Inboeker-review

Ere-registratie.nl review 2026: 27,5% commissie, jaarlijkse uitbetaling, geen lock-in

3,0 10
Commissie jaar 1
27.5%
Ere-registratie

Commissie jaar 1 bij Ere-registratie.nl (Particulier: percentage over de NEa-uitbetaling (incl. BTW). Zakelijk: per kwartaal, ex BTW.)

https://ere-registratie.nl/
Geraadpleegd
Uitbetaling
jaarlijks
Ere-registratie

Uitbetaal-cadans gepubliceerd door Ere-registratie.nl

https://ere-registratie.nl/
Geraadpleegd
Lock-in
12 mnd
Ere-registratie

Minimum-contract / lock-in volgens Ere-registratie.nl

https://ere-registratie.nl/
Geraadpleegd
Netto €/kWh
€0,07–€0,08 / kWh
Ere-registratie

Netto €/kWh-range (Energienerds-vergelijking (2026-02-05): ~€0,0725 netto per kWh bij €0,10 bruto, na 27,5% commissie.)

https://ere-registratie.nl/
Geraadpleegd
NEa-geregistreerd
Ja

Ere-registratie.nl rekent 27,5% commissie in jaar 1, 25% vanaf jaar 3 en 22,5% vanaf jaar 5 (bron: Energienerds-vergelijking, 5 februari 2026). Dat is het hoogste tarief in dat overzicht van zeven aanbieders. Particulieren krijgen één keer per jaar uitbetaald, in maart. Geen aanmeldkosten, geen vast maandbedrag, geen extra contractduur bovenop het wettelijke jaar. Het bedrijf zit in Amersfoort, staat op de NEa-lijst en zegt sinds 2021 actief te zijn (oude HBE-regeling) met meer dan 12.000 laadpunten in beheer.

Hoe komen we aan deze score? Klap een onderdeel open voor de checklist en bronnen achter het cijfer.
Transparantie · 2,0 / 10

Commissie staat niet op de homepage; alleen BTW-behandeling is publiek uitgelegd.

Berekening: 3 van 16 punten gehaald  =  2,0 / 10

Zwaardere checks tellen meer mee. Een groen vinkje van 5 pt levert meer op dan een vinkje van 1 pt.

  • Commissie staat publiek op de homepage · 5 pt Body: 'De commissie staat niet op de homepage van ere-registratie.nl.' Homepage noemt alleen ~€0,14/kWh als richtbedrag.
  • KvK-nummer en BTW-nummer publiek zichtbaar · 3 pt KvK 68192517 in onze dataset; geen BTW-nummer in frontmatter. Body verwijst naar adres Amersfoort, niet naar publieke KvK/BTW-vermelding op de site zelf.
  • BTW-behandeling expliciet uitgelegd (particulier vs zakelijk) · 3 pt Frontmatter btw_treatment: 'Particulier: percentage over de NEa-uitbetaling (incl. BTW). Zakelijk: per kwartaal, ex BTW.'
  • Algemene voorwaarden vóór aanmelding inzichtelijk · 3 pt Geen publieke AV-URL vermeld in review of frontmatter sources.
  • Tariefverloop over meerdere jaren publiek · 2 pt Staffel 27,5/25/22,5% komt uit Energienerds-vergelijking + ConnectNed, niet van ere-registratie.nl zelf. Body: 'Het exacte percentage staat in de Energienerds-vergelijking... en op de pagina van doorverkoper ConnectNed.'

Laatst gecontroleerd: .  Lees de methode.

Gemak · 4,0 / 10

Online aanmelden en automatische MID-meter werken; geen publieke lijst van ondersteunde laadpalen.

Berekening: 5 van 13 punten gehaald  =  4,0 / 10

Zwaardere checks tellen meer mee. Een groen vinkje van 5 pt levert meer op dan een vinkje van 1 pt.

  • Aanmelden volledig online (geen papier of fysiek bezoek) · 3 pt Body verwijst naar 'directe aanmelding' bij ere-registratie.nl; geen vermelding van papier of fysiek bezoek.
  • Auto-uitlezing voor 5+ populaire laadpaal-merken · 3 pt Body: 'Geen openbare lijst van toegestane laadpaalmerken.' ConnectNed noemt alleen Zaptec Go 2 en Alfen als voorbeelden; geen lijst van 5+.
  • Aanmelden zonder eerst dingen elders op te zoeken · 3 pt Geen evidence dat aanmelden zonder extra opzoekwerk kan; MID-meter check vereist hardware-controle vooraf.
  • Geen handmatige kWh-upload nodig (voor ondersteunde laadpalen) · 2 pt Body noemt geen handmatige kWh-upload-eis; MID-meter is enige harde criterium voor automatische werking.
  • Welke laadpalen werken staat publiek vóór je aanmeldt · 2 pt Body: 'Geen openbare lijst van toegestane merken en modellen ontbreekt. De site noemt als enig hard criterium de MID-meter.'

Laatst gecontroleerd: .  Lees de methode.

Support en uitbetaling · 1,5 / 10

Alleen e-mail/contactformulier; particulieren krijgen pas in maart hun eerste jaarlijkse uitbetaling.

Berekening: 2 van 13 punten gehaald  =  1,5 / 10

Zwaardere checks tellen meer mee. Een groen vinkje van 5 pt levert meer op dan een vinkje van 1 pt.

  • Telefonische support beschikbaar · 3 pt Body: 'Een directe telefoonlijn... staat niet op de homepage.'
  • E-mail support aanwezig · 2 pt Body: 'De site heeft een ruime kennisbank en een contactpagina met het adres in Amersfoort.'
  • Chat of WhatsApp beschikbaar · 2 pt Geen chat of WhatsApp vermeld in body of frontmatter.
  • Uitbetaling per kwartaal of sneller · 4 pt Frontmatter payout_cadence: 'annual'. Body: 'Particulieren krijgen één keer per jaar uitbetaald, in maart.'
  • Belofte over reactietijd op de site · 1 pt Body: 'gepubliceerde reactietijd voor support staat niet op de homepage.'
  • Geen minimum-uitbetalingsdrempel · 1 pt Niet vermeld in body of frontmatter; conservatief false bij ontbrekende informatie.

Laatst gecontroleerd: .  Lees de methode.

Lock-in · 4,0 / 10

Geen extra contractduur bovenop het wettelijke jaar; opzegtermijn en boetebeleid niet expliciet.

Berekening: 5 van 12 punten gehaald  =  4,0 / 10

Zwaardere checks tellen meer mee. Een groen vinkje van 5 pt levert meer op dan een vinkje van 1 pt.

  • Lock-in op wettelijk minimum (12 maanden, geen langer) · 5 pt Frontmatter lock_in_months: 12. Body: 'Geen extra contractduur bovenop het wettelijke jaar. Je zit niet vast aan een 3- of 5-jaarspakket.'
  • Opzegtermijn ≤30 dagen · 3 pt Geen opzegtermijn expliciet vermeld in body of frontmatter.
  • Geen boete bij opzegging na minimum · 2 pt Geen expliciete boete-vrije opzegging vermeld; conservatief false bij ontbrekende informatie.
  • Verlengt met maximaal een jaar tegelijk · 1 pt Verlengingstermijn niet expliciet vermeld in body of frontmatter.
  • Switch-procedure naar andere inboeker uitgelegd · 1 pt Geen switch-handleiding op ere-registratie.nl vermeld in review.

Laatst gecontroleerd: .  Lees de methode.

Beste voor
  • Mensen die de uitleg op ere-registratie.nl al hebben gelezen en bewust voor deze aanbieder kiezen.
  • Eigenaren wier laadpaal niet op de lijst van een ander aanbod staat en die na navraag bevestigd krijgen dat hun model hier wel werkt.
Skip als
  • Je kiest puur op netto-opbrengst per kWh. Laadbeloning Compleet (10%), Inboekdienst.nl (15%) en Zeres (19% in jaar 1, daalt naar 14%) zitten allemaal lager.
  • Je wilt vaker dan één keer per jaar uitbetaald worden. Zeres en Joulo doen dat per kwartaal.
  • Je hebt een standaard merk (Easee, Alfen, Zaptec) en wilt vooraf zekerheid welke palen werken. Andere aanbieders publiceren een concrete lijst.
  • Je wilt het commissiepercentage op de homepage zien voor je aanmeldt.

Tarieven naast elkaar

Ere-registratie.nl(deze pagina)ZeresLaadbeloning
Commissie27,5% jaar 1 · 22,5% jaar 5+19% jaar 1 · 14% jaar 5+10%
Uitbetalingjaarlijksper kwartaaljaarlijks
Contractduur12 mnd (wettelijk minimum)12 mnd (wettelijk minimum)3 jaar (36 mnd)
BedrijfscheckNEa ✓ · KvK 68192517NEa ✓ · KvK 99395142NEa ✓ · Geen KvK publiek
Laadpalen-lijst publiekNiet publiek7 merkenNiet publiek

Cijfers uit publieke bedrijfscommunicatie, laatst geverifieerd 2026-05-08. Bekijk alle inboekers naast elkaar.

Kort gezegd

Commissie: 27,5% in jaar 1, 25% vanaf jaar 3, 22,5% vanaf jaar 5 (bron: Energienerds-vergelijking, februari 2026). Het hoogste tarief in dat overzicht van zeven aanbieders. Uitbetaling particulier: één keer per jaar, in maart. Lock-in: geen, alleen het wettelijke jaar. Aanmeldkosten / vast bedrag: geen.

De commissie staat niet op de homepage. Daar lees je een richtbedrag van circa €0,14 per kWh en ongeveer €500 per jaar per laadpunt. Het percentage komt uit de Energienerds-vergelijking en de pagina van doorverkoper ConnectNed.

Het bedrijf zit in Amersfoort, staat op de NEa-lijst en zegt sinds 2021 actief te zijn in de oude HBE-regeling met meer dan 12.000 laadpunten in beheer. Voor wie de uitleg op de site waardeert en bewust voor een gevestigde naam kiest, is dat een redelijke keuze. Wie puur op netto opbrengst kijkt, betaalt hier per laadpunt €44 tot €263 meer over vijf jaar dan bij Laadbeloning, Inboekdienst.nl of Zeres.

Wat is Ere-registratie.nl?

Ere-registratie.nl is een Amersfoortse inboekdienstverlener. Het bedrijf zorgt dat de groene stroom die jij thuis in je elektrische auto laadt wordt omgezet in ERE-certificaten. Die certificaten gaan naar brandstofleveranciers, en jij krijgt daar een vergoeding voor terug. Het bedrijf staat op de NEa-lijst onder de naam Ere-registratie.

Volgens de eigen site is ere-registratie.nl sinds 2021 actief. Toen heette de regeling nog HBE en ging het om laadpalen op zakelijk en publiek terrein. Sinds 1 januari 2026 mag het ook voor thuisladen, en daar richt de huidige dienst zich op. Volgens eigen opgave zijn er inmiddels meer dan 12.000 laadpunten in beheer.

Naast de eigen site is er een doorverkoper: ConnectNed. Die biedt hetzelfde inboekproduct aan onder eigen vlag, met dezelfde commissiestaffel plus €1,99 per maand. Wil je niets extra’s betalen, meld je dan rechtstreeks bij ere-registratie.nl aan.

Commissie en transparantie

De commissie staat niet op de homepage van ere-registratie.nl. Wat je daar wel ziet: een richtbedrag van circa €0,14 per kWh en de verwachting dat je zo’n €500 per jaar per laadpunt verdient. Het exacte percentage staat in de Energienerds-vergelijking van februari 2026 en op de pagina van doorverkoper ConnectNed. Beide bronnen noemen 27,5% in jaar 1, 25% vanaf jaar 3 en 22,5% vanaf jaar 5 voor particulieren.

Die 27,5% in jaar 1 is in het overzicht van Energienerds het hoogste percentage van de zeven vergeleken aanbieders. Een hoog percentage kan logisch zijn als je veel ondersteuning krijgt of als jouw paalmodel hier wel en elders niet werkt. Vraag bij aanmelding expliciet welk percentage voor jou geldt en laat dat schriftelijk bevestigen.

Wanneer krijg je uitbetaald?

De uitleg-pagina van ere-registratie.nl noemt ‘elk kwartaal of jaarlijks’. Volgens de Energienerds-vergelijking is dat voor particulieren in de praktijk één keer per jaar, in maart; zakelijke klanten krijgen per kwartaal. Wie zich in januari 2026 als particulier heeft aangemeld, ziet de eerste vergoeding dus pas in maart 2027 op de rekening. Wil je vaker geld zien, dan zijn Zeres en Joulo opties: die betalen per kwartaal.

Welke laadpalen werken?

Op de site staat één harde eis: je laadpaal moet een MID-meter hebben (een geijkte energiemeter waaraan de NEa eisen stelt). Een openbare lijst van toegestane merken en modellen ontbreekt. Doorverkoper ConnectNed noemt wel een paar voorbeelden:

  • Zaptec Go 2
  • Alfen (in algemene zin)

Wil je weten of jouw model wordt geaccepteerd, vraag dat dan voor je aanmeldt schriftelijk na. Niet uit een blog of FAQ afleiden. Stekker en Zeres publiceren wél een concrete merkenlijst, dus als je vooraf zekerheid wilt is dat een argument om daar te kijken.

Klantenservice

De site heeft een ruime kennisbank en een contactpagina met het adres in Amersfoort. Een directe telefoonlijn of gepubliceerde reactietijd voor support staat niet op de homepage. De teksten zijn informatief en niet overdreven verkoperig. Wie eerst wil lezen en dan beslissen, vindt dat prettig.

Wie kan Ere-registratie.nl overwegen?

  • Mensen die de uitleg op de site al gelezen en gewaardeerd hebben en bewust voor deze aanbieder kiezen.
  • Eigenaren van een laadpaal die niet op de lijst van een andere aanbieder staat en die na navraag bevestigd krijgen dat hun model hier wel werkt.
  • Mensen die iets meer commissie willen betalen voor een gevestigde naam met ervaring uit het oude HBE-systeem.

Wie kan beter elders kijken?

  • Wie puur op netto opbrengst kiest. Laadbeloning Compleet (10%, driejaarscontract), Inboekdienst.nl (15%, tweejaarscontract) en Zeres (19% in jaar 1, daalt naar 14%) houden meer geld bij jou.
  • Wie vaker dan één keer per jaar uitbetaald wil worden. Zeres en Joulo doen dat per kwartaal.
  • Wie vooraf zekerheid wil over zijn laadpaalmerk. Stekker en Zeres publiceren een concrete lijst, ere-registratie.nl niet.

Hoe het zich verhoudt tot de concurrentie

Bronnen: ere-registratie.nl, zeres.nl, laadbeloning.nl en de Energienerds-vergelijking van februari 2026.

Onze beoordeling

Ere-registratie.nl is een legitieme, gevestigde aanbieder met een goede uitlegsite en, volgens eigen opgave, een paar jaar ervaring in de oude HBE-regeling. De prijs ligt wel hoger dan elders: 27,5% commissie in jaar 1 volgens de Energienerds-vergelijking, en dat percentage staat niet op de homepage. Voor wie via de blog binnenkomt en de aanbieder vertrouwt, is dat een redelijke keuze. Wie puur op netto opbrengst kiest, betaalt hier €44 tot €263 meer over vijf jaar dan bij Laadbeloning, Inboekdienst.nl of Zeres, afhankelijk van hoe zwaar je laadt.

Wat goed zit en waar je op moet letten

Wat goed zit
  • Staat op de NEa-lijst van inboekdienstverleners als 'Ere-registratie'.
  • Volgens eigen opgave sinds 2021 actief in de oude HBE-regeling, met meer dan 12.000 laadpunten in beheer.
  • Heldere uitleg van de regeling op de eigen site; je kunt voor je aanmeldt nalezen wat er precies gebeurt.
  • Geen aanmeldkosten en geen vast maandbedrag bij directe aanmelding.
  • Geen extra contractduur bovenop het wettelijke jaar. Je zit niet vast aan een 3- of 5-jaarspakket.
Waar je op moet letten
  • Het commissiepercentage staat niet op de homepage. Energienerds (februari 2026) noemt 27,5% in jaar 1, het hoogste tarief in die vergelijking.
  • Het verschil met goedkopere aanbieders loopt op. Bij €50 bruto opbrengst per jaar houd je hier €36 over en bij Laadbeloning Compleet (10% bij driejaarscontract) €45. Dat is €9 per jaar per laadpunt.
  • Particulieren krijgen één keer per jaar uitbetaald, in maart. Zeres en Joulo betalen per kwartaal.
  • Geen openbare lijst van toegestane laadpaalmerken. De site noemt als enig hard criterium de MID-meter. Vraag voor je aanmeldt of jouw model wordt geaccepteerd.

Tariefverloop en belangrijke wijzigingen

Datum Wat er veranderde Commissie Bron
5 februari 2026 Energienerds publiceert vergelijking van zeven inboekdienstverleners. Ere-registratie.nl staat onderaan met het hoogste commissiepercentage en de laagste netto-vergoeding. 27.5% Energienerds · vergelijking aanbieders
8 mei 2026 Eigen check op ere-registratie.nl: homepage noemt circa €0,14 per kWh en ongeveer €500 per jaar per laadpunt, maar geen commissiepercentage. Doorverkoper ConnectNed bevestigt de staffel 27,5% / 25% / 22,5%. 27.5% Ere-registratie.nl + ConnectNed

Veelgestelde vragen

Hoe hoog is de commissie van ere-registratie.nl?
27,5% in jaar 1, 25% vanaf jaar 3 en 22,5% vanaf jaar 5 voor particulieren. Bron: de vergelijking die Energienerds op 5 februari 2026 publiceerde, en de pagina van doorverkoper ConnectNed. Het is het hoogste percentage in die vergelijking van zeven aanbieders. De homepage van ere-registratie.nl noemt het percentage zelf niet. Daar staat alleen een richtbedrag: circa €0,14 per kWh en ongeveer €500 per jaar per laadpunt. Vraag bij aanmelding om schriftelijke bevestiging van het percentage voor jouw situatie.
Welke laadpalen werken bij ere-registratie.nl?
De site noemt één hard criterium: je laadpaal moet een MID-meter hebben (een geijkte energiemeter). Een openbare lijst van toegestane merken en modellen ontbreekt. Doorverkoper ConnectNed noemt als voorbeelden de Zaptec Go 2 en Alfen. Voor andere modellen kun je beter voor je aanmeldt schriftelijk navragen of jouw exacte type wordt geaccepteerd.
Wie zit er achter ere-registratie.nl?
Het bedrijf is gevestigd op Stationsplein 49 in Amersfoort en staat op de NEa-lijst van inboekdienstverleners onder de naam 'Ere-registratie'. In onze dataset staat KvK-nummer 68192517 (eenmanszaak). Volgens de eigen site is ere-registratie.nl sinds 2021 actief geweest in de oude HBE-regeling en heeft het meer dan 12.000 laadpunten in beheer. De interne organisatie wordt op de site niet uitgesplitst.
Is ConnectNed hetzelfde als ere-registratie.nl?
Nee. ConnectNed is een doorverkoper die de inboekdienst van ere-registratie.nl aanbiedt onder eigen vlag. Bovenop de commissie rekent ConnectNed een eigen abonnement van €1,99 per maand en eenmalige aanmeldkosten van €19,95. Die aanmeldkosten zijn kwijtgescholden tot 1 juni 2026. De commissiestaffel is dezelfde 27,5% / 25% / 22,5%. Wil je niets extra's betalen bovenop de commissie, meld je dan rechtstreeks aan bij ere-registratie.nl.
Hoe groot is het verschil met goedkopere aanbieders?
Bij €50 bruto opbrengst per jaar (licht laadpatroon, ~500 kWh) houd je hier €36,25 over, bij Laadbeloning Compleet (10% commissie, driejaarscontract) €45. Dat is €8,75 per jaar verschil, oftewel ongeveer €44 over vijf jaar. Bij €300 bruto per jaar (zwaarder, ~3.000 kWh) wordt het verschil €52,50 per jaar of zo'n €263 over vijf jaar. Laadbeloning eist wel een contract van drie jaar; bij ere-registratie.nl zit je alleen vast aan het wettelijke jaar.
Wanneer krijg je uitbetaald bij ere-registratie.nl?
De uitleg-pagina van de site spreekt over 'elk kwartaal of jaarlijks'; particulieren krijgen volgens de Energienerds-vergelijking jaarlijks (in maart) uitbetaald, zakelijke klanten per kwartaal. Wie zich begin 2026 heeft aangemeld als particulier, ziet de eerste vergoeding dus pas in maart 2027. Vraag bij aanmelding welk ritme voor jouw situatie geldt en laat dat schriftelijk bevestigen.