ERE-inboekers vergelijken: welke betaalt jou het meeste?
Tot €322 per jaar verschil tussen de beste en slechtste inboekdienstverlener; netto €/kWh, na commissie, voor 22.000 km/jaar.
Bandbreedte van wat je netto per jaar overhoudt, tussen de slechtst- en best-betalende aanbieder. Voor iemand die 22.000 km per jaar rijdt en een eigen laadpaal met goedgekeurde meter heeft. Laagste opbrengst bij: Vattenfall Thuislaadcashback. Hoogste bij: Groen-laden.nl.
/methodologie/#formule| # | Aanbieder | Netto €/kWh ↓ | Per jaar | Commissie | Aanmelden | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Groen-laden.nl | €0,144 | €526–€526 | – | Aanmelden bij Groen-laden.nl | |
| Hoe rekenen we voor Groen-laden.nl?
Bron: Groen-laden.nl ↗ · geraadpleegd 2026-05-12 | ||||||
| 2 | Inboekdienst.nl | €0,120 | €401–€474 | 15% | Aanmelden bij Inboekdienst.nl | |
| Hoe rekenen we voor Inboekdienst.nl?
Bron: Joulers B.V. ↗ · geraadpleegd 2026-04-28 | ||||||
| 3 | Stekker | €0,109 | €270–€526 | 18% | Aanmelden bij Stekker | |
| Hoe rekenen we voor Stekker?
Bron: Stekker ↗ · geraadpleegd 2026-04-28 | ||||||
| 4 | Zeres | €0,100 | €292–€438 | 19% | Aanmelden bij Zeres | |
| Hoe rekenen we voor Zeres?
Bron: Zeres B.V. ↗ · geraadpleegd 2026-05-12 | ||||||
| 5 | Laadbeloning | €0,100 | €328–€401 | 10% | Aanmelden bij Laadbeloning | |
| Hoe rekenen we voor Laadbeloning?
Bron: Laadbeloning B.V. ↗ · geraadpleegd 2026-04-28 | ||||||
| 6 | Joulo | €0,090 | €292–€365 | 20% | Aanmelden bij Joulo | |
| Hoe rekenen we voor Joulo?
Bron: Joulo B.V. ↗ · geraadpleegd 2026-04-28 | ||||||
| 7 | Earnergy | €0,090 | €292–€365 | 20% | Aanmelden bij Earnergy | |
| Hoe rekenen we voor Earnergy?
Bron: Earnergy ↗ · geraadpleegd 2026-04-28 | ||||||
| 8 | Laadloon | €0,080 | €255–€328 | 20% | Aanmelden bij Laadloon | |
| Hoe rekenen we voor Laadloon?
Bron: Laadloon.nl ↗ · geraadpleegd 2026-04-28 | ||||||
| 9 | Ere-registratie.nl | €0,075 | €255–€292 | 27,5% | Aanmelden bij Ere-registratie.nl | |
| Hoe rekenen we voor Ere-registratie.nl?
Bron: Ere-registratie ↗ · geraadpleegd 2026-04-28 | ||||||
| 10 | Lekkerladen | €0,075 | €255–€292 | 25% | Aanmelden bij Lekkerladen | |
| Hoe rekenen we voor Lekkerladen?
Bron: Lekkerladen.com ↗ · geraadpleegd 2026-04-28 | ||||||
| 11 | Vattenfall Thuislaadcashback | €0,056 | €204–€204 | – | Aanmelden bij Vattenfall Thuislaadcashback | |
| Hoe rekenen we voor Vattenfall Thuislaadcashback?
Bron: Vattenfall N.V. ↗ · geraadpleegd 2026-04-28 | ||||||
Wel beoordeeld, niet in de ranglijst
We schreven ook over deze 5 inboekers, maar ze passen niet in de hoofdrangschikking. Per rij staat de reden en de link naar onze review.
| Aanbieder | KvK | Waarom niet in de ranglijst | Review |
|---|---|---|---|
| Emissioo Emissioo | 99731738 | Niet op de NEa-lijst van 2 feb 2026 | Review |
| EV-Optimizer EV-Optimizer B.V. | 72390891 | Geen publiek netto-tarief op de eigen site | Review |
| Groendus Thuisladen Groendus Laadoplossingen B.V. | – | Geen publiek netto-tarief op de eigen site | Review |
| Inboekers Inboekers B.V. | 99269317 | Richt zich op zakelijk; geen aanbod voor particulieren | Review |
| Mick Energy Mick Energy B.V. | – | Geen publiek netto-tarief op de eigen site | Review |
Doe mee met Het ERE Collectief
Bij 500 leden onderhandelen wij voor de hele groep met één aanbieder. Jij meldt je aan met één formulier en zit nergens aan vast tot je zelf een contract tekent.
Bij sommige aanbieders krijgen we ~€15 per aanmelding. Onze ranking volgt netto opbrengst per kWh, ongeacht wat een aanbieder ons betaalt. Affiliate-beleid.
Zo zijn we tot deze lijst gekomen
Voor wie geldt dit voorbeeld?
Iemand die 22.000 km per jaar rijdt, een Easee Home Charge Pro heeft (een laadpaal met goedgekeurde meter) en 40% van de tijd met eigen zonnestroom laadt. Andere situatie? Reken het zelf na in de calculator →
Zo rekenen wij
We nemen het bruto bedrag dat een aanbieder per kWh publiceert, trekken daar de commissie en eventuele vaste kosten (zoals een abonnement) van af. Wat overblijft is het nettobedrag waarop we sorteren. Volledige uitleg in onze methodologie.
Bij gelijke stand wint de aanbieder met de kortste vastperiode, daarna de laagste minimumuitbetaling, daarna alfabetisch. Niemand betaalt om hoger in de lijst te staan.
Hoe verschilt de commissie tussen aanbieders?
Het verschil loopt van 10% (Laadbeloning Compleet, 60 maanden vastperiode) tot 27,5% (Ere-registratie). EV-Optimizer publiceert geen tarief op de eigen site; vraag het commissiepercentage schriftelijk op voor je tekent.
Heeft je laadpaal een goedgekeurde meter?
Deze bedragen gelden alleen als je laadpaal een officieel goedgekeurde meter heeft. De Tesla Wall Connector Gen 3 van vóór september 2025, de oudere Easee Home, Up en Core en de Wallbox Pulsar-modellen voldoen niet. In dat geval krijg je €0, bij welke aanbieder je ook aanmeldt. Check je laadpaal →
3 aanbieders zonder openbaar tarief
Deze aanbieders zijn officieel geregistreerd, maar zetten hun tarief voor particulieren niet op de site. We noemen ze voor de volledigheid. Zonder openbaar tarief kunnen we ze niet eerlijk in de lijst opnemen.
- Groendus Thuisladen Energiebedrijf dat zelf op de NEa-lijst staat (anders dan Eneco). Bundelt ERE met bestaande pakketten voor zonnepanelen en laadpalen. Alle commerciële tarieven zijn afgeschermd.
- EV-Optimizer Staat op de NEa-lijst, maar de site noemt geen ERE-tarief. Vraag het commissiepercentage en de geaccepteerde laadpalen schriftelijk op voordat je tekent.
- Mick Energy Tilburgs laadpaal-bedrijf (mick-e.nl) op de NEa-lijst. Richt zich op klanten die zelf hun paal en aansluiting bezitten: zakelijk, VvE, gemeenten. Geen apart pakket voor losse thuisladers.
Vaak gestelde vragen
Wat is een inboekdienstverlener?
Een inboekdienstverlener is een door de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) erkende partij die jouw kWh's namens jou inboekt in het Register Energie voor Vervoer. Daardoor ontstaan ERE-certificaten die de inboeker doorverkoopt aan brandstofleveranciers. Particulieren mogen niet zelf inboeken; je hebt verplicht zo'n erkende inboekdienstverlener nodig. Volledige uitleg: /wat-is-een-inboekdienstverlener/.
Wat is de beste inboekdienstverlener voor particulieren?
Er is geen één 'beste'; wat het meest oplevert hangt af van je laadgedrag, je laadpaal en hoe lang je vast wilt zitten. De ranking hierboven sorteert op netto €/kWh voor een referentieprofiel van 22.000 km/jaar; voor jouw situatie kan een andere top-3 ontstaan. Gebruik de calculator voor je eigen kilometers, of doe mee met Het ERE Collectief om als groep een betere deal te onderhandelen.
Is aanmelden bij een inboekdienstverlener gratis?
Aanmelden is bij alle aanbieders in deze lijst gratis. Een inboekdienstverlener verdient aan de commissie die hij van jouw ERE-vergoeding aftrekt; die commissie zie je per rij in de ranking. Een aantal aanbieders rekent een eenmalige instapvergoeding of vraagt een laadpaal-abonnement; staat dat het geval, dan staat het expliciet in de rij.
Welke ERE-inboekers zijn NEa-geregistreerd?
Alle aanbieders in deze ranking staan op de officiële NEa-lijst van inboekdienstverleners. Wij filteren niet-geregistreerde partijen automatisch eruit. De volledige NEa-lijst is openbaar op emissieautoriteit.nl; we updaten onze ranking binnen een week na elke NEa-publicatie.
Hoe vaak werk je deze ranking bij?
Zodra een aanbieder zijn tarief verandert. In de praktijk komt dat ongeveer een tot twee keer per maand voor. We controleren de aanbieder-sites en publicaties van de overheid dagelijks. Als er niets verandert, verandert de ranking ook niet. We doen geen wekelijkse update voor de sier: elke wijziging krijgt een datum.
Waarom staan niet alle aanbieders hierin?
Onze ranking toont alleen aanbieders voor particulieren die hun tarief openbaar hebben gemaakt. Van de 28 bekende aanbieders zijn dat er 11. Aanbieders zonder openbaar tarief (zoals Groendus Thuisladen, EV-Optimizer) zetten we apart, met uitleg per geval.
Hoe verdienen jullie aan deze vergelijker?
We krijgen gemiddeld €15 per aanmelding via onze links. Dat geldt voor álle aanbieders, ongeacht hun positie in de ranking. De ranking verandert nooit door wat een aanbieder ons betaalt. De vergoeding per aanbieder staat per rij zichtbaar.
Hoe rekenen jullie het netto bedrag per kWh uit?
We nemen het bruto bedrag dat een aanbieder zelf publiceert en trekken daar de commissie en eventuele vaste kosten van af (zoals abonnementen). De volledige uitleg staat op /methodologie/.
Wat als mijn laadpaal geen goedgekeurde meter heeft?
Dan krijg je geen geld terug, bij welke aanbieder je ook aanmeldt. De Tesla Wall Connector Gen 3 (van vóór september 2025), de oudere Easee Home, Up en Core en de Wallbox Pulsar-modellen voldoen niet. Check je laadpaal voordat je een contract tekent.
Is erecentrum.nl zelf een aanbieder?
Nee. Wij zijn een onafhankelijke vergelijker. Wij regelen zelf geen registratie en uitbetaling, en hebben geen vergunning van de AFM. We verwijzen je door naar een aanbieder van jouw keuze.
Wat als een aanbieder niet uitbetaalt?
Probeer eerst zelf contact te krijgen. Lukt dat niet? Dan kun je terecht bij de Geschillencommissie Energie voor bindende bemiddeling, of bij het ACM-meldpunt. Ons eigen klachtenloket komt na de eerste uitbetalingsronde in september 2026. Stuur tot die tijd je bewijsstukken naar sander@erecentrum.nl.
De lijst staat op volgorde van wat je netto per kWh overhoudt, voor een gemiddeld huishouden (22.000 km per jaar, Easee Charge Pro, 40% laden met eigen zon). Zo rekenen wij →