Inboeker-review

Emissioo review 2026: 25% commissie via Drive-Green als inboekpartner

2,0 10
Commissie jaar 1
25%
Emissioo

Commissie jaar 1 bij Emissioo (Niet expliciet vermeld op de site. Je houdt 75% van de bruto-opbrengst over.)

https://emissioo.nl/
Geraadpleegd
Uitbetaling
jaarlijks
Emissioo

Uitbetaal-cadans gepubliceerd door Emissioo

https://emissioo.nl/
Geraadpleegd
Lock-in
12 mnd
Emissioo

Minimum-contract / lock-in volgens Emissioo

https://emissioo.nl/
Geraadpleegd
Netto €/kWh
€0,07–€0,14 / kWh
Emissioo

Netto €/kWh-range (75% van bruto. Voorbeeld op de site: bij een brutoprijs van 0,18 euro per kWh houd je circa 0,135 euro netto over. Bij een lagere ERE-marktprijs van 0,10 euro per kWh wordt dat circa 0,075 euro netto.)

https://emissioo.nl/
Geraadpleegd
NEa-geregistreerd
Nee

Emissioo staat zelf niet op de NEa-lijst, maar werkt samen met Drive-Green B.V. (wel NEa-geregistreerd) als inboekpartner. Je tekent bij Emissioo, Drive-Green doet de officiele registratie. Commissie is 25 procent, jij houdt 75 procent over. Jaarlijkse uitbetaling. Geen instapkosten en geen extra contractduur boven het wettelijke minimum.

Hoe komen we aan deze score? Klap een onderdeel open voor de checklist en bronnen achter het cijfer.
Transparantie · 3,0 / 10

Commissie van 25% staat openbaar, maar zonder afbouwschema; KvK staat publiek, BTW-nummer niet; algemene voorwaarden zijn pas na aanmelding zichtbaar.

Berekening: 5 van 16 punten gehaald  =  3,0 / 10

Zwaardere checks tellen meer mee. Een groen vinkje van 5 pt levert meer op dan een vinkje van 1 pt.

  • Commissie staat publiek op de homepage · 5 pt 25% staat publiek op de homepage van emissioo.nl als vast tarief
  • KvK-nummer en BTW-nummer publiek zichtbaar · 3 pt KvK 99731738 staat zichtbaar, BTW-nummer wordt niet vermeld op de site
  • BTW-behandeling expliciet uitgelegd (particulier vs zakelijk) · 3 pt Frontmatter btw_treatment: 'Niet expliciet vermeld op de site. Je houdt 75% van de bruto-opbrengst over.'
  • Algemene voorwaarden vóór aanmelding inzichtelijk · 3 pt 'De algemene voorwaarden staan niet openbaar op de site, dus de exacte opzegtermijnen kun je pas in detail zien na aanmelding'
  • Tariefverloop over meerdere jaren publiek · 2 pt Vlak tarief van 25%, geen meerjarig verloop gepubliceerd

Laatst gecontroleerd: .  Lees de methode.

Gemak · 0,0 / 10

Geen openbare laadpaal-lijst, jaarlijkse handmatige inlevering van het laadoverzicht, en de aanmeldflow staat niet expliciet beschreven.

Berekening: 0 van 13 punten gehaald  =  0,0 / 10

Zwaardere checks tellen meer mee. Een groen vinkje van 5 pt levert meer op dan een vinkje van 1 pt.

  • Aanmelden volledig online (geen papier of fysiek bezoek) · 3 pt Niet expliciet vermeld op de site dat de aanmelding volledig online verloopt
  • Auto-uitlezing voor 5+ populaire laadpaal-merken · 3 pt 'Geen lijst met ondersteunde laadpalen. Op de site staat alleen dat je een MID-gecertificeerde meter en een dataverbinding nodig hebt.'
  • Aanmelden zonder eerst dingen elders op te zoeken · 3 pt Niet vermeld op de site
  • Geen handmatige kWh-upload nodig (voor ondersteunde laadpalen) · 2 pt 'Aan het eind van het kalenderjaar stuur je een jaaroverzicht van je laadpaal door', handmatige inlevering vereist
  • Welke laadpalen werken staat publiek vóór je aanmeldt · 2 pt 'Emissioo publiceert geen lijst met merken of modellen'

Laatst gecontroleerd: .  Lees de methode.

Support en uitbetaling · 1,5 / 10

Alleen e-mail en contactformulier; geen telefoon, geen chat, en uitbetaling pas een jaar na aanmelding.

Berekening: 2 van 13 punten gehaald  =  1,5 / 10

Zwaardere checks tellen meer mee. Een groen vinkje van 5 pt levert meer op dan een vinkje van 1 pt.

  • Telefonische support beschikbaar · 3 pt 'Geen telefoon en geen chat. Het enige openbare contactkanaal is een formulier en het emailadres info@emissioo.nl'
  • E-mail support aanwezig · 2 pt info@emissioo.nl staat zichtbaar op de site
  • Chat of WhatsApp beschikbaar · 2 pt 'geen chat, geen WhatsApp', alleen formulier en e-mail
  • Uitbetaling per kwartaal of sneller · 4 pt Frontmatter payout_cadence: 'annual', 'Voor wie zich begin 2026 aanmeldt betekent dat de eerste uitbetaling pas in 2027 valt'
  • Belofte over reactietijd op de site · 1 pt Niet vermeld op de site
  • Geen minimum-uitbetalingsdrempel · 1 pt Niet vermeld op de site

Laatst gecontroleerd: .  Lees de methode.

Lock-in · 4,0 / 10

Contractduur op wettelijk minimum, maar exacte opzegtermijn en switch-procedure niet publiek; algemene voorwaarden pas na aanmelding.

Berekening: 5 van 12 punten gehaald  =  4,0 / 10

Zwaardere checks tellen meer mee. Een groen vinkje van 5 pt levert meer op dan een vinkje van 1 pt.

  • Lock-in op wettelijk minimum (12 maanden, geen langer) · 5 pt 'Boven het wettelijke minimum van 12 maanden noemt Emissioo geen extra contractduur', site zegt 'Geen verplichtingen'
  • Opzegtermijn ≤30 dagen · 3 pt 'de exacte opzegtermijnen kun je pas in detail zien na aanmelding', niet publiek vermeld
  • Geen boete bij opzegging na minimum · 2 pt Niet vermeld op de site (algemene voorwaarden niet openbaar)
  • Verlengt met maximaal een jaar tegelijk · 1 pt Niet vermeld op de site
  • Switch-procedure naar andere inboeker uitgelegd · 1 pt Niet vermeld op de site

Laatst gecontroleerd: .  Lees de methode.

Beste voor
  • Mensen die geen instapkosten en geen lange contractduur willen. Bij Emissioo betaal je niets vooraf en zit je niet 3 jaar vast zoals bij Laadbeloning Compleet.
  • Mensen die een MID-gecertificeerde laadpaal hebben en de exacte commissie vooraf willen weten. 25 procent staat open op de site.
  • Mensen die een eenvoudige flow willen (jaarlijks een laaddata-overzicht inleveren) en geen kwartaalrapportages of maandelijkse afstemming willen.
Skip als
  • Je wilt de laagste commissie. Stekker zit op 18 procent en Joulo op 20 procent, Inboekdienst.nl op 15 procent vast (met 2-jaarscontract), Laadbeloning Compleet op 10 procent (met 3-jaarscontract). Emissioo's 25 procent is voor langer-termijn-gebruikers minder gunstig.
  • Je wilt elke 3 maanden uitbetaald krijgen. Emissioo betaalt jaarlijks uit. Kies dan Zeres, Joulo of Voltico.
  • Je wilt vooraf zwart-op-wit weten of jouw specifieke laadpaal werkt. Emissioo publiceert geen merken-lijst. Zeres noemt 7 merken openlijk, ere-registratie.nl 8 merken, Stekker 600+ via Plugchoice.

Tarieven naast elkaar

Emissioo(deze pagina)ZeresEre-registratie.nl
Commissie25%19% jaar 1 · 14% jaar 5+27,5% jaar 1 · 22,5% jaar 5+
Uitbetalingjaarlijksper kwartaaljaarlijks
Contractduur12 mnd (wettelijk minimum)12 mnd (wettelijk minimum)12 mnd (wettelijk minimum)
BedrijfscheckNEa ✗ · KvK 99731738NEa ✓ · KvK 99395142NEa ✓ · KvK 68192517
Laadpalen-lijst publiekNiet publiek7 merkenNiet publiek

Cijfers uit publieke bedrijfscommunicatie, laatst geverifieerd 2026-05-08. Bekijk alle inboekers naast elkaar.

Kort gezegd

Emissioo staat zelf niet op de NEa-lijst. De officiele inboeking doet partner Drive-Green B.V. (KvK 99731738 hoort bij Emissioo zelf). Je tekent bij Emissioo, Drive-Green boekt jouw kWh in bij de NEa, jij krijgt 75 procent van de bruto-opbrengst. Commissie: 25 procent. Geen instapkosten, geen abonnement, jaarlijkse uitbetaling, contractduur op het wettelijk minimum van 12 maanden.

Bij de brutoprijs van 0,18 euro per kWh uit het rekenvoorbeeld op emissioo.nl houd je 0,135 euro netto over. Bij een realistischer marktprijs van 0,10 euro per kWh kom je rond 0,075 euro netto uit.

Pas op: 25 procent ligt boven de markt. Stekker (18 procent), Joulo (20 procent), Zeres (19 procent met afbouw naar 14 procent), Inboekdienst.nl (15 procent vast bij 2-jaarscontract) en Laadbeloning Compleet (10 procent bij 3-jaarscontract) houden minder in. Wie de hoogste netto-opbrengst wil, kiest niet voor Emissioo.

De partner-constructie: hoe het juridisch loopt

Dit is het belangrijkste om eerst te snappen, want zonder dat begrijp je de rest niet:

  • Emissioo (KvK 99731738) is jouw aanmeldportaal en aanspreekpunt. Niet op de NEa-lijst.
  • Drive-Green B.V. is de officiele inboekpartner. Wel op de NEa-lijst van 2 februari 2026. Heeft volgens Emissioo “ruim vijf jaar ervaring” met dit soort registraties.

Je flow:

  1. Je tekent een overeenkomst met Emissioo.
  2. Aan het eind van het jaar lever je een jaaroverzicht van je laadpaal aan.
  3. Emissioo geeft de data door aan Drive-Green.
  4. Drive-Green boekt jouw kWh officieel in bij de NEa.
  5. Na inhouding van 25 procent (waarvan Drive-Green, audit en eigen kosten betaald worden) krijg je 75 procent uitbetaald.

Het werkt juridisch. Maar je hebt twee partijen in plaats van een, en een eventuele wijziging tussen Emissioo en Drive-Green raakt direct jouw inboeking.

Commissie en transparantie

Emissioo zegt het direct: 25 procent van de bruto-opbrengst gaat naar Emissioo (daaruit worden Drive-Green, de audit en eigen kosten betaald), 75 procent gaat naar jou.

Geen instapkosten, geen jaar-abonnement, geen aparte audit-fee. Dat is winst tegenover ConnectNed (24 euro per jaar abonnement) en Voltico (29 euro per jaar).

Maar 25 procent zelf is geen scherp tarief. Aanbieders die ook openbaar publiceren zitten lager:

  • Stekker: 18 procent
  • Joulo: 20 procent in jaar 1, daalt 1 procentpunt per jaar tot 15 procent vanaf jaar 5
  • Zeres: 19 procent in jaar 1, afbouw naar 14 procent vanaf jaar 5
  • Inboekdienst.nl: 15 procent vast (met tweejaarscontract)
  • Laadbeloning Compleet: 10 procent (met driejaarscontract)

Dat maakt Emissioo voor pure prijs-shoppers minder interessant. Het verschil tussen 25 en 20 procent op een jaaropbrengst van enkele honderden euro’s loopt direct in tientallen euro’s per jaar.

Wanneer krijg je uitbetaald?

Eens per jaar. Aan het eind van het kalenderjaar stuur je je jaaroverzicht door, Emissioo verwerkt de data en betaalt daarna uit.

Concreet: meld je je in januari 2026 aan, dan zie je je eerste euro pas ergens in 2027, afhankelijk van wanneer Emissioo de jaardata van 2026 verwerkt. Wie eerder iets wil zien, kiest een aanbieder met snellere cadans:

  • Voltico: maandelijks
  • Zeres: per kwartaal
  • Joulo: per kwartaal
  • Inboekdienst.nl: halfjaarlijks

De cadans zegt niet alles. De NEa betaalt zelf ook pas later in het jaar uit aan de inboekers. Maar met kwartaalcadans krijg je vrijwel zeker eerder iets dan met jaarcadans.

Welke laadpalen werken?

Emissioo publiceert geen lijst met merken of modellen. De enige eis op de site:

  • Een MID-gecertificeerde meter in de laadpaal (verplicht voor de ERE-regeling sowieso)
  • Een dataverbinding waaruit de laadgegevens uit te lezen zijn

Of een Easee, Alfen, Zaptec, Wallbox, Tesla Wall Connector MID, Ohme MID, Ratio Electric of Peblar zonder gedoe werkt, zie je vooraf niet. Bij andere aanbieders kan dat wel:

  • Zeres noemt 7 merken expliciet: Easee Charge Max, Easee Charge Pro, Alfen Eve Pro-line, Zaptec Go 2, Shell Recharge Advanced 3, Peblar, SolarEdge.
  • Ere-registratie.nl noemt 8 merken: Alfen, Easee Max/Pro, Ohme MID, Zaptec Go 2, Peblar, Tesla WC MID, Ratio, amina M.
  • Stekker noemt 600+ modellen via Plugchoice, met onder andere Wallbox, EV-BOX, Easee, Zaptec, Smappee, Ratio Electric, MyBox, Loxone, CTEK en Bender.

Check eerst met de MID-checker of jouw paal uberhaupt aan de wettelijke eisen voldoet. Vraag daarna schriftelijk aan Emissioo of jouw exacte model wordt ondersteund. Krijg je dat niet helder, kies een aanbieder met een openbare merken-lijst.

Klantenservice

Emissioo heeft als enige openbare kanalen info@emissioo.nl en een contactformulier op de site. Geen telefoonnummer, geen chat, geen WhatsApp.

Verloopt je aanmelding probleemloos en is het jaarproces standaard, dan is dat genoeg. Verwacht je gedoe bij de eerste uitbetaling, of wil je iemand kunnen bellen over hoe Drive-Green het inboekt, dan is een aanbieder met telefonische helpdesk handiger. Zeres en Joulo zijn via meerdere kanalen bereikbaar.

Wie kan Emissioo overwegen?

  1. Wie geen instapkosten en geen lange contractduur wil. Geen 24 euro per jaar abonnement zoals bij ConnectNed. Geen 3-jaarscontract zoals bij Laadbeloning Compleet. De drempel om te beginnen is laag.
  2. Wie de exacte commissie vooraf wil weten zonder erover te onderhandelen. Bij Inboekers B.V., Groendus of Mick Energy moet je actief vragen wat het tarief is. Bij Emissioo staat 25 procent gewoon op de site.
  3. Wie jaarlijks afhandelen prima vindt. Een jaaroverzicht insturen en een jaar later uitbetaald krijgen: minder gedoe dan kwartaalrapportages.

Wie kan beter elders kijken?

  • Wie de hoogste netto-opbrengst wil. Stekker (18 procent), Joulo (20 procent jaar 1), Zeres (19 procent jaar 1), Inboekdienst.nl (15 procent met 2-jaarscontract) en Laadbeloning Compleet (10 procent met 3-jaarscontract) leveren netto meer op.
  • Wie eerder dan een jaar uitbetaald wil zien. Bij jaarcadans wacht je tot 2027 op je eerste euro uit het laden in 2026. Zeres, Joulo of Voltico betalen sneller uit.
  • Wie vooraf zekerheid wil over zijn specifieke laadpaal. Geen merken-lijst op de site betekent uitvragen per mail. Zeres, ere-registratie.nl en Stekker hebben hun ondersteuning openbaar staan.

Hoe het zich verhoudt tot de concurrent

Emissioo vs Stekker. Stekker rekent 18 procent in plaats van 25 procent en publiceert een lijst van 600+ ondersteunde laadpalen. Geen instapkosten bij allebei. Voor de meeste consumenten met een gangbare laadpaal is Stekker netto voordeliger.

Emissioo vs Joulo. Joulo zit op 20 procent in jaar 1 met afbouw naar 15 procent vanaf jaar 5. Kwartaalcadans (sneller geld zien) en een Engelstalige site die voor expats handig is. Joulo is voor langere termijn duidelijk voordeliger dan Emissioo’s vaste 25 procent.

Emissioo vs Inboekdienst.nl. Inboekdienst.nl rekent 15 procent vast en noemt 0,13 euro per kWh bruto in zijn rekenvoorbeeld. Wel een 2-jaarscontract; bij Emissioo is dat 1 jaar (wettelijk minimum). Voor wie 2 jaar wil committen, is Inboekdienst.nl netto fors voordeliger.

Emissioo vs Laadbeloning Compleet. Laadbeloning Compleet zit op 10 procent. Dat is de helft minder commissie. Maar je zit dan wel 3 jaar vast. Voor wie dat een acceptabele afspraak vindt, levert Laadbeloning op de lange termijn ruim meer op.

Conclusie

Emissioo zit middenin het peloton. De commissie staat openbaar; dat is winst tegenover de zwartedoos-aanbieders. Maar 25 procent is geen scherp tarief, en de constructie via Drive-Green werkt wel maar maakt de keten een schakel langer dan nodig. Wie het simpelste pad wil, kiest een aanbieder die zelf op de NEa-lijst staat: Stekker, Zeres, Joulo of Inboekdienst.nl.

Bruikbaar voor wie geen instapkosten wil, geen lange contractduur, en een eenvoudige jaarlijkse afhandeling prima vindt. Niet de juiste keuze voor wie de hoogste netto-opbrengst wil of meerdere uitbetalingen per jaar verwacht.

Bruikbaar, niet meer dan dat. Vergelijk in de vergelijker of reken je netto-opbrengst uit met de calculator voordat je tekent.

Wat goed zit en waar je op moet letten

Wat goed zit
  • Commissie staat openbaar op de site: 25 procent voor Emissioo, 75 procent voor jou. Dat is duidelijker dan bij Inboekers B.V., Groendus of Mick Energy, waar geen tarief openbaar is.
  • Geen instapkosten en geen abonnement. Andere aanbieders zoals ConnectNed (24 euro per jaar) of Voltico (29 euro per jaar) brengen dat wel in rekening.
  • Drive-Green B.V. staat als inboekpartner op de officiele NEa-lijst van 2 februari 2026. De juridische registratie van jouw kWh wordt dus door een geregistreerde partij uitgevoerd.
  • Op de site staat geen extra contractduur boven het wettelijke minimum van 12 maanden. Geen lange lock-in zoals bij Laadbeloning Compleet (3 jaar) of Inboekdienst.nl (2 jaar).
  • KvK-nummer (99731738) en contact-emailadres (info@emissioo.nl) staan zichtbaar op de site, geen verstopte bedrijfsgegevens.
Waar je op moet letten
  • **Emissioo zelf staat niet op de NEa-lijst.** Je tekent bij Emissioo, maar Drive-Green B.V. doet de inboeking. Dat werkt juridisch via een doorverwijzing, maar het betekent ook dat een eventuele wijziging in de relatie tussen Emissioo en Drive-Green direct gevolgen heeft voor jouw inboeking.
  • 25 procent commissie is hoger dan bij Stekker (18 procent), Joulo (20 procent jaar 1, daalt naar 15 procent vanaf jaar 5), Zeres (19 procent jaar 1, daalt naar 14 procent vanaf jaar 5), Inboekdienst.nl (15 procent vast) en Laadbeloning Compleet (10 procent bij driejaarscontract).
  • Geen lijst met ondersteunde laadpalen. Op de site staat alleen dat je een MID-gecertificeerde meter en een dataverbinding nodig hebt. Welke merken en modellen feitelijk werken, kun je alleen achter de inlog ontdekken of via persoonlijk contact.
  • Geen telefoon en geen chat. Het enige openbare contactkanaal is een formulier en het emailadres info@emissioo.nl.
  • Jaarlijkse uitbetaling. Bij Zeres, Joulo of Voltico krijg je je geld eerder (per kwartaal of per maand). Voor Q1-aanmeldingen 2026 betekent jaarlijks dat je je eerste uitbetaling pas in 2027 ziet.

Tariefverloop en belangrijke wijzigingen

Datum Wat er veranderde Commissie Bron
1 januari 2026 Live-start ERE-regeling. Emissioo communiceert vanaf de start een 75-25-verdeling op emissioo.nl met Drive-Green als inboekpartner. 25% Emissioo homepage
2 februari 2026 NEa publiceert lijst van inboekdienstverleners. Emissioo staat niet op de lijst; Drive-Green B.V. wel. Daarmee is duidelijk via welke route Emissioo de inboeking laat uitvoeren. 25% NEa lijst van inboekdienstverleners

Veelgestelde vragen

Staat Emissioo op de NEa-lijst?
Nee. Op de NEa-lijst van 2 februari 2026 staat Emissioo niet, maar Drive-Green B.V. wel. Op de eigen site benoemt Emissioo Drive-Green expliciet als inboekpartner. Praktisch betekent het dat je je aanmeldt bij Emissioo en dat Drive-Green vervolgens jouw kWh officieel inboekt bij de NEa.
Hoeveel commissie rekent Emissioo?
25 procent. Op de site staat 'Tot 75 procent gaat naar jou'. Die 25 procent dekt volgens Emissioo de registratie, audit, en de vergoeding voor inboekpartner Drive-Green. Ter vergelijking: Stekker rekent 18 procent en Joulo 20 procent, Zeres 19 procent in jaar 1 met afbouw naar 14 procent vanaf jaar 5, Inboekdienst.nl 15 procent vast en Laadbeloning Compleet 10 procent (met 3-jaarscontract).
Wanneer krijg ik mijn geld uitbetaald?
Jaarlijks. Aan het eind van het kalenderjaar stuur je het jaaroverzicht van je laadpaal door, daarna verwerkt Emissioo de gegevens en wordt de opbrengst uitbetaald. Voor wie zich begin 2026 aanmeldt betekent dat de eerste uitbetaling pas in 2027 valt. Wil je sneller uitbetaald: Zeres en Joulo betalen per kwartaal, Voltico zelfs per maand.
Welke laadpalen werken met Emissioo?
De site noemt geen specifieke merken. De enige eis die Emissioo openbaar communiceert: een MID-gecertificeerde meter in de laadpaal en een dataverbinding waaraan de laadgegevens uitgelezen kunnen worden. Voor zekerheid vooraf is Emissioo dus minder bruikbaar dan Zeres (7 merken op de site), ere-registratie.nl (8 merken) of Stekker (600+ modellen via Plugchoice). Check eerst onze [MID-checker](/mid-checker/) of jouw paal kwalificeert.
Heb ik een lange contractduur bij Emissioo?
Op de site staat 'Geen verplichtingen' en 'Gratis aanmelden'. Boven het wettelijke minimum van 12 maanden noemt Emissioo geen extra contractduur. Dat is gunstiger dan Inboekdienst.nl (2 jaar), Groen-laden.nl (2 of 5 jaar) of Laadbeloning Compleet (3 jaar). De algemene voorwaarden staan niet openbaar op de site, dus de exacte opzegtermijnen kun je pas in detail zien na aanmelding.
Emissioo of Stekker, welke is beter?
Op publieke informatie heeft Stekker de voordeligere propositie voor de meeste consumenten. Stekker rekent 18 procent commissie, ondersteunt 600+ laadpalen via Plugchoice en publiceert dat allemaal openbaar. Emissioo rekent 25 procent en publiceert geen laadpaal-lijst. Voordeel Emissioo: bij Stekker is de uitbetalings-cadans niet vermeld, bij Emissioo is dat duidelijk jaarlijks. Voor wie de hoogste netto-opbrengst zoekt, is Stekker rationeler. Voor wie waarde hecht aan een eenvoudige jaarlijkse afhandeling en geen instapkosten, is Emissioo een redelijke optie.